Off Road Sporu

Off Road Sporu
2011 SLS Off Road Sponsorluk

Off road kelime anlamıyla yol dışı demektir. Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan yol dışı sporunun çıkışı ihtiyaç dolayısıyla olmuştur. Zamanında devlet araçlarının ulaşamadığı dağlık mevkilere 4×4 araçlarla ulaşılmaktaydı. Zamanla bu durum insanların hobisi haline dönüşerek yaygınlaşmaya başlamıştır.

Şuanda binlerce insanın hobisi haline dönüşen bir çok yatırımı teşvik eden spor ülkemiz tarafından da kabul görmüştür. Günümüzde arazi araçlarıyla grupça / bireysel olarak dağlık alanlarda mücadele tutkusunu teşvik etmektedir. Birbiriyle yarışan insanlar daha sonra da araçların aksesuarlarını da yarıştırmaya başlamıştır. Aslında tatlı rekabetler sonsuz dostlukların kapısını açmıştır.

Off Road Nedir?

Daha önceki zamanlarda sadece 4×4 jeep araçlarla yapılan bu spor daha sonra jeep ile sınırlı kalmamıştır.

  • Jeep 
  • İsuzu
  • Land Rover
  • Mitsubishi
  • Nissan
  • Suzuki
  • Toyota
  • Amarok

off road
markaları da araçlar üreterek insanların bu tutkusuna ortak olmuştur. Off road, Düz asfalt çizgilerden sıkılan, trafik akışından rahatsız olan insanların hem doğayla iç içe etkinlik gerçekleştirmek hemde yeni dostluklar kurmasıyla beraber hızlıca gelişen; büyük spor organizasyonlarına da şahit olan doğa sporları arasında yer almaktadır.

Hangi Marka Off Road Araç Tercih Edilmelidir?

Neden Bu Sporu Tercih Etmeliyim?

Yeryüzünde keşfedilmiş ve hala insanlar tarafından yapılmakta olan yüzlerce spor çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin ortak noktası tatlı rekabeti geliştirmek ve birbirimize zarar vermeden bir takım şeyleri başarmaktır. Sporun genel amacı, saygı ve sevgi çerçevesinde rekabetin her iki tarafta da hissedilmesini sağlamaktır. Bir tarafta kazanan bir tarafta kaybeden … Fakat iki tarafta sonuca karşı itiraz etmeden spora saygı duymaktadır.

Off Road sporu da bu tatlı rekabetin getirisidir. Doğaya savaş açan grubun kıyasıya rekabetine ortak olmaktadır. Aslında galip gelen aracımız değil arazide uygulanan sürüş, deneyim ve hakimiyettir. Aracımız her ne kadar iyi olursa olsun, rekabetin en büyük felsefesi tüm parçaları bir araya getirerek rakibimize karşı galip gelmektir.

Günümüzde Off Road

Spor faaliyetleri ile beraber belirli kurallar çerçevesinde yapılmaya başlanmıştır. Fakat hafta sonu belirli gruplar ile de bu sporu gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kitleler doğa içerisinde beraber hareket ederek gezerken bazı kitleler ise drift hareketleriyle hoş görüntüler yansıtmaktadır. Fakat asıl amaç derin sulardan, ağır çamurlardan, bataklıklardan ve benzer zorluklardan kurtularak hoş görüntüler sunulmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp canlı destek hattı üzerinden sipariş verebilir veya siparişinizin durumunusorgulayabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?