Hangi Marka Araç Tercih Edilmeli?

Hangi marka off road araç tercih edilmeli konusu oldukça geniş ve kriter gerektiren bir sorudur. Elbette ki herkes en iyi off road aracı tercih eder ve kullanmak ister fakat bütçemiz doğrultusunda hareket ettiğimiz için bütçemiz ile aracın doğru orantılı olmasına ve off road yedek parçasının sık kullanımı gibi yan kriterleri göz ardı edemeyiz.

Off Road‘a Nereden Başlamalıyım ?

Tıpkı yeni bir araba satın alacak gibi off road sürücü seviyenizi belirlemelisiniz. Arazi performansınızı ölçümleyerek veya test sürüşleri gerçekleştirerek hakimiyet konusunda analizler gerçekleştirmelisiniz. Burada bir diğer kriter ise yanınızda olacak arkadaşlarınızdır. Eğer gurup halinde sürüşler gerçekleştireceksiniz ekibin diğer üyelerine kıyasla ortalama bir araca sahip olmalısınız. Geçilen yol ve tarlalara uygun off road araçları benimseyebilirsiniz.

Off road’ın ilk girişinde herkes 4×4 bir jeep satın almak ister. Hafta sonu piknik olarak düşünür. Sert arazilerden uzak duracağını bir çok off road sporu yapan kişiler gibi teçhizatlı arabası olmaması gerektiğini savunur. Fakat işin içine girdikçe bu fikrin değişeceğine 100% eminiz. Çünkü bir çok kişi bu fikirle işin içine giriyor ve sonucunda ise aracının referans fotoğraflarını İnternet sitemizde paylaşıyoruz 🙂

Hangi Marka Off Road Aracı Tercih Etmeliyim?

İyi off road aracı fikriyle yaklaşmamız mantıklı olmayacaktır. Tıpkı araba satın alırken her arabanın özelliği farklıdır. Motoru güçlü olur fakat yakıt tüketimi fazla olur. Bu tip durumlar için ideal bütçe ile hangi off road aracı satın alabilirsiniz?

 

 

WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp canlı destek hattı üzerinden sipariş verebilir veya siparişinizin durumunusorgulayabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?